Co kryje się za logo LifePotential?

Złożenie żółtych sylab układa się w słowo” Lipo „nawiązujące do greckiego słowa „lipos”, które oznacza tłuszcz. Zwykle tkanka tłuszczowa nie kojarzy się nam pozytywnie. Nadmiar tkanki tłuszczowej nie jest korzystny dla zdrowia, jednak można z niej czerpać korzyści. Tkanka tłuszczowa  jest  bowiem  świetnym  źródłem mezenchymalnych komórek macierzystych (MSC). Powszechnie uważa się, że komórki macierzyste można zabezpieczyć tylko raz w życiu – przy porodzie. Teraz możesz otrzymać cenne MSC z własnej tkanki tłuszczowej i wykorzystać je od razu lub przechować na „czarną godzinę”.

Większość ludzi myśli, że komórki macierzyste można pobrać tyko ze szpiku lub z krwi pępowinowej (czyli podczas porodu). Komórki macierzyste można pozyskać dużo prościej np. przy okazji zabiegu liposukcji można wyizolować z pobranego tłuszczu “mezenchymalne komórki macierzyste izolowane z tkanki tłuszczowej”, czyli ADSC (ang. adipose-derived stem cells). Dotychczas pobierany podczas zabiegu liposukcji tłuszcz był utylizowany. Dziś przy okazji liposukcji można zdecydować się na wyizolowanie z tłuszczu komórek ADSC i przechowanie ich dla siebie lub swoich bliskich (rodzice, dzieci, rodzeństwo) na przyszłość, gdy zaistnieje potrzeba zastosowania komórek w celach terapeutycznych.

Stąd w naszym logo znalazły się słowa:

– Life (ang. Życie), bo dzięki komórkom izolowanym z tkanki tłuszczowej możemy wpłynąć na poprawę jakości życia pacjenta i jego rodziny

– Potential (ang. Potencjał), które mówi o potencjale terapeutycznym komórek izolowanych z tkanki tłuszczowej obecnie oraz w przyszłości, w miarę rozwoju medycyny.

Usługa Life Potential jest nowością na polskim rynku produktów komórkowych. Jest to efekt pracy naukowców z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

Czym jest usługa Life Potential?

Po pierwsze jest to zabezpieczenie komórek macierzystych wyizolowanych z tkanki tłuszczowej pozostałej po zabiegu liposukcji. Komórki macierzyste tkanki tłuszczowej zostają wyizolowane w Centralnym Laboratorium Polskiego Banku Komórek Macierzystych i zabezpieczone w temperaturze -190 stopni Celsjusza w ciekłym azocie. Potwierdzone to zostaje za pomocą Certyfikatu, który pacjent otrzymuje na podany podczas podpisywania umowy adres e-mail.

Po drugie, to unikatowy na polskim rynku Certyfikat Life Potential, który określa szczegółowe parametry mezenchymalnych komórek macierzystych wyizolowanych z tkanki tłuszczowej. Certyfikat Life Potential jest rozszerzeniem usługi Life Potential, wykonywany jest przez Laboratorium Badawcze – Bank Komórek Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikat jest spersonalizowany. Pacjent otrzymuje Certyfikat Life Potential po wykonaniu certyfikacji na podany w umowie adres e-mail. Więcej o Certyfikacie Life Potential przeczytasz tutaj

Jakie są obecnie kierunki rozwoju terapii z zastosowaniem mezenchymalnych komórek macierzystych wyizolowanych z tkanki tłuszczowej (ADSC)?

  • regeneracja zniszczonego stawu
  • zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej
  • choroby neurodegeneracyjne
  • poprawa rekonwalescencji po urazach
  • leczenie ran powstałych w przebiegu Choroby Leśniowskiego-Crohna
  • inne choroby, w których dochodzi do uszkodzenia tkanek

 

Nie wiadomo co przyniesie przyszłość.  Zadbaj o swoje zdrowie. Zapytaj swojego lekarza o terapie w oparciu o komórki macierzyste tkanki tłuszczowej.