Co kryje się za logo LifePotential?

Złożenie żółtych sylab układa się w słowo” Lipo „nawiązujące do greckiego słowa „lipos”, który oznacza tłuszcz. Zwykle tkanka tłuszczowa nie kojarzy się nam pozytywnie. Nadmiar tkanki tłuszczowej nie jest korzystny dla zdrowia, jednak można z niej czerpać korzyści. Tkanka tłuszczowa  jest  bowiem  świetnym  źródłem  komórek macierzystych,  a  ściślej  komórek  mezenchymalnych (MSC). Powszechnie uważa się, że komórki macierzyste można zabezpieczyć tylko raz w życiu – przy porodzie. Teraz możesz otrzymać cenne MSC z własnej tkanki tłuszczowej i wykorzystać je od razu lub przechować na „czarną godzinę”.

Większość ludzi myśli, że komórki macierzyste można pobrać tyko ze szpiku lub z krwi pępowinowej (czyli podczas porodu). Komórki macierzyste można pozyskać dużo prościej np. przy okazji zabiegu liposukcji. Dotychczas pobierany podczas zabiegu liposukcji tłuszcz był utylizowany. Dziś przy okazji liposukcji można zdecydować się na przechowanie pobranego tłuszczu i przechować go dla siebie lub swoich bliskich (rodzice, dzieci, rodzeństwo) na przyszłość, gdy zaistnieje potrzeba zastosowania komórek w przyszłości w celach terapeutycznych.

Stąd w naszym logo znalazło się słowa:

– Life (ang. Życie), bo dzięki komórkom izolowanym z tkanki tłuszczowej możemy wpłynąć na poprawę jakości życia pacjenta i jego rodziny

– Potential (ang. Potencjał), które mówi o potencjale terapeutycznym komórek izolowanych z tkanki tłuszczowej obecnie oraz w przyszłości, w miarę rozwoju medycyny.

Usługa Life Potential jest nowością na polskim rynku produktów komórkowych. Jest to efekt pracy naukowców z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

Czym jest usługa Life Potential?

Po pierwsze jest to zabezpieczenie komórek macierzystych wyizolowanych z tkanki tłuszczowej pozostałych po zabiegu liposukcji. Komórki macierzyste tkanki tłuszczowej zostają wyizolowane w Centralnym Laboratorium Polskiego Banku Komórek Macierzystych i zabezpieczone w temperaturze -190 stopni Celsjusza w ciekłym azocie. Potwierdzone to zostaje za pomocą Certyfikatu, który pacjent otrzymuje na podany podczas podpisywania umowy adres e-mail.

Po drugie, to unikatowy na polskim rynku Certyfikat Life Potential, który określa szczegółowe parametry komórek tkanki tłuszczowej. Certyfikat Life Potential jest rozszerzeniem usługi Life Potential, wykonywany jest przez Laboratorium Badawcze- Bank Komórek Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikat jest spersonalizowany. Pacjent otrzymuje Certyfikat Life Potential po wykonaniu certyfikacji na podany w umowie adres e-mail. Więcej o Certyfikacie Life Potential przeczytasz tutaj

Jakie są obecnie możliwości zastosowania komórek wyizolowanych z tkanki tłuszczowej?

  • regeneracja zniszczonego stawu

  • zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

  • choroby neurodegeneracyjne

  • poprawa rekonwalescencji po urazach

  • inne choroby, w których dochodzi do uszkodzenia tkanek

 

Nie wiadomo co przyniesie przyszłość.  Zadbaj o swoje zdrowie. Zapytaj swojego lekarza o terapie w oparciu o komórki macierzyste tkanki tłuszczowej.